Przejdź do treści

MEDYCYNA PRACY

Przychodnia Primus Medicus w Łodzi świadczy kompleksowe usługi z zakresu medycyny pracy. W trosce o Pacjenta grono wykwalifikowanych specjalistów prowadzi doradztwo z zakresu zagrożeń dla zdrowia w środowiskach pracy każdej profesji. Naszą misją jest profilaktyka i wykrywanie wszelkich zagrożeń.

LEKARZ MEDYCYNY PRACY W ŁODZI — OFERTA PRIMUS MEDICUS

Ustawa o służbie medycyny pracy nakłada na pracodawcę obowiązek zapewnienia swoim Pracownikom profilaktycznej opieki medycznej poprzez zawarcie umowy z uprawnioną do tego placówką. Centrum Ortopedyczno-Rehalibitacyjne Primus Medicus zatrudnia najlepszych specjalistów w dziedzinie. Nasza Przychodnia Medycyny Pracy świadczy kompleksowe usługi, oferując badania wstępne, okresowe i kontrolne dla osób na każdym stanowisku.

JAK PRZEBIEGA WIZYTA W PRZYCHODNI MEDYCYNY PRACY?

Podczas wizyty lekarz specjalista przeprowadza obszerny wywiad dotyczący ogólnego stanu zdrowia, a także warunków pracy. Lekarz medycyny pracy pyta o choroby przewlekłe, przebyte operacje, przyjmowane leki. W razie konieczności wynikających z wysokiego ryzyka pracy na konkretnym stanowisku może także wystawić skierowanie do innego specjalisty, na przykład do kardiologa, pulmonologa, ortopedy, okulisty lub do innych lekarzy. Nasza Przychodnia Medycyny Pracy zaprasza do współpracy wszelkich Pracodawców. Dbamy o wysoką jakość wykonywanych badań kontrolnych oraz indywidualne podejście do Pacjenta. Nasza Przychodnia Medycyny Pracy znajduje się w Łodzi. Zapraszamy wszystkich, którzy potrzebują wykonać badania.

W tym zakresie proponujemy Państwu medycynę pracy na najwyższym poziomie pod skrzydłami Dr. hab. n. med. Dominiki Świerczyńskiej-Machury.

KOMPLEKSOWY ZAKRES BADAŃ LEKARZA MEDYCYNY PRACY

Badania lekarskie dotyczące medycyny pracy przeprowadzane są profilaktycznie, pod kątem indywidualnych predyspozycji Pracownika do pracy na danym stanowisku i w każdych warunkach. Badania medycyny pracy szczególnie uwzględniają czynniki szkodliwe i uciążliwe. Do zapisów zapraszamy zarówno Pracowników fizycznych, jak i biurowych. Podczas przebiegu wizyty lekarz medycyny pracy poinformuje Pacjenta o wszelkich zagrożeniach wynikających z pracy na danym stanowisku, a także wskaże konkretne zalecenia. Dokładamy wszelkich starań, by każde badanie przeprowadzone zostało w krótkim czasie i w miłej atmosferze. Przychodnia Medycyny Pracy czynna jest w dogodnych godzinach, a do tego jej praca jest zorganizowana na tyle sprawnie, że Pacjent może liczyć na terminową, szybką obsługę, bez długich kolejek. Zapraszamy do nawiązania współpracy wszystkich Pracodawców z Łodzi. Naszą działalność charakteryzuje sprawna i dokładna organizacja oraz szybki kontakt.

Badania wstępne

  • dla nowych Pracowników przed rozpoczęciem pracy
  • dla Pracowników w przypadku zmiany stanowiska pracy

Badania okresowe

Obowiązkowe przeprowadzane co 2-4 lata.

Badania kontrolne

Pracodawca kieruje na nie każdego pracownika, który był na zwolnieniu lekarskim dłużej niż 30 dni. Pracownik powinien poddać się badaniom w celu uzyskania orzeczenia lekarskiego przed ponownym podjęciem pracy.

Badania sanitarno – epidemiologiczne

Pracownicy wykonujący pracę, przy wykonywaniu których istnieje możliwość przeniesienia zakażenia na inne osoby – „Zaświadczenia lekarskie z badania przeprowadzonego do celów sanitarno-epidemiologicznych”. Pracownik jest zobowiązany także do posiadania „Książeczki do celów sanitarno-epidemiologicznych”.

Badania dla kierowców

Nasza poradnia oferuje diagnostykę w zakresie orzecznictwa dla kierowców kategorii B. Badania dla kierowców są bardzo ważne – nie tylko dla przyszłych posiadaczy prawa jazdy, lecz także tych doświadczonych. Kierowcy zawodowi powinni się poddawać im regularnie, by wykluczyć potencjalne niebezpieczeństwo na drodze.

Udział lekarza medycyny pracy w komisjach BHP

Monitorowanie i raportowanie ważności zaświadczeń lekarskich pracowników

OBOWIĄZKOWE BADANIA DLA KIEROWCÓW W ŁODZI

Przychodnia Primus Medicus świadczy usługę obowiązkowych badań lekarskich dla przyszłych i zawodowych kierowców. Zarówno osoby ubiegające się o prawo jazdy, jak i doświadczeni zawodowi kierowcy, potrzebują orzeczenia, świadczącego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami mechanicznymi. Do każdego badania specjalista Primus Medicus podchodzi w sposób indywidualny, przeprowadzając dokładny wywiad dotyczący stanowiska. Nasz lekarz medycyny pracy przyjmuje w Łodzi. Kontrola dla kierowców, którą znajdziesz w ofercie naszego ośrodka w Łodzi, pozwoli także rozszerzyć im możliwości. Oferujemy diagnostykę dla kandydatów na prawo jazdy kategorii B oraz specjalistyczne badania dla zawodowych kierowców.

PRZYCHODNIA PRIMUS MEDICUS — BADANIA NA PRAWO JAZDY DLA MIESZKAŃCÓW ŁODZI

Każda osoba, która chce samodzielnie kierować pojazdem kategorii B, musi poddać się badaniom lekarskim, podczas których lekarz specjalista oceni jej ogólny stan zdrowia i wykluczy wszelkie przeciwwskazania. Otrzymane orzeczenie nie jest bezterminowe, lekarz może je wystawić na maksymalnie 15 lat. Tak samo regularnie i systematycznie badania muszą powtarzać zawodowi kierowcy. Badania lekarskie na prawo jazdy nie wymagają od Pacjenta specjalnego przygotowania, polegają na zbadaniu słuchu, wzroku i równowagi układu ruchowego. Podczas wizyty należy poinformować specjalistę o wszelkich chorobach i schorzeniach, a także, jeśli występuje, o wadzie wzroku. Należy także pamiętać o założeniu okularów lub soczewek kontaktowych w przypadku ich stosowania na co dzień.

SPECJALISTYCZNE BADANIA DLA KIEROWCÓW

Przychodnia Primus Medicus świadczy usługi na najwyższym poziomie, przeprowadzając konsultacje spełniające pełne spektrum wymogów dotyczących gotowości do kierowania. Badania kontrolne dla zawodowych kierowców pozwolą ocenić zdolność koncentracji, spostrzegawczości i podejmowania szybkich decyzji. Dodatkowo kontroli podlega także słuch, wzrok i psychiczny stan zdrowia kierowcy. Badania dla profesjonalnych kierowców są bardziej rozbudowane, niż standardowe testy dla osób ubiegających się o prawo jazy. Medycyna Pracy w Przychodni Primus Medicus wydaje zaświadczenie o zdolności do tego typu pracy poprzedzone szerokim wywiadem lekarskim i kompleksowym pakietem badań, obejmującym ocenę laryngologiczną, neurologiczną, psychologiczną, a także EKG czy badanie glukozy. Do badań wykorzystujemy najlepszy sprzęt, a nasz lekarz do każdego wywiadu podchodzi w sposób indywidualny. Badanie lekarskie na prawo jazdy w naszej przychodni wykonują uprawnieni lekarze medycyny pracy. Badania kontrolne, które wykonujemy w naszej przychodni w Łodzi, są niezbędne dla zachowania pełni bezpieczeństwa ruchu na drodze. W celu zapisów zapraszamy do skontaktowania się z rejestracją naszej przychodni w Łodzi.

MEDYCYNA PRACY, PRZYCHODNIA W ŁODZI — ZAŚWIADCZENIA SANITARNO-EPIDEMIOLOGICZNE

Przychodnia Primus Medicus zajmuje się także orzecznictwem sanitarno-epidemiologicznym. Otrzymanie zaświadczenia jest ważne dla wszystkich osób, których stanowisko pracy wiąże się z wysokimi wymogami higieny pracy, dotyczącymi zapobiegania chorobom zakaźnym, jak ma to miejsce szczególnie w przypadku branży gastronomicznej. Do odwiedzin naszej przychodni w Łodzi zapraszamy wszystkie osoby potrzebujące wystawienia książeczki do celów sanitarno-epidemiologicznych. Medycyna pracy Primus Medicus zapewnia wszechstronne usługi w jednym miejscu. Nasz zespół tworzą wysoko wykwalifikowani lekarze, a także profesjonalna obsługa. Zapraszamy do kontaktu!