Przejdź do treści

MEDYCYNA PRACY

Obowiązkowe badania dla pracowników – medycyna pracy w Primus Medicus

Ustawa o służbie medycyny pracy nakłada na pracodawcę obowiązek zapewnienia swoim pracownikom profilaktycznej opieki medycznej poprzez zawarcie umowy z uprawnioną do tego placówką. Nasze Centrum Ortopedyczno-Rehalibitacyjne Primus Medicus zatrudnia wykwalifikowanych pracowników. Lekarz medycyny pracy to bardzo odpowiedzialny zawód, dlatego też postanowiliśmy umożliwić naszym Pacjentom korzystanie z tego typu usług. Dbamy o jakość wykonywanych badania oraz indywidualne podejście do Pacjenta. Nasza przychodnia medycyny pracy znajduje się w Łodzi. Zapraszamy wszystkich, którzy potrzebują wykonać badania.

W tym zakresie proponujemy Państwu medycynę pracy na najwyższym poziomie pod skrzydłami Dr. hab. n. med. Dominiki Świerczyńskiej-Machury.

Skontrolowanie stanu zdrowia pracownika – obowiązek każdego pracodawcy

Badania profilaktyczne medycyny pracy – są prowadzone pod kątem indywidualnych predyspozycji Pracownika do pracy na danym stanowisku i w określonych warunkach, z uwzględnieniem czynników szkodliwych i uciążliwych występujących w środowisku pracy. Medycyna pracy zajmuje się różnymi dziedzinami. Badamy zarówno pracowników fizycznych, jak i biurowych. Przeprowadzamy także badania na prawo jazdy. Dzięki nim wielu naszych Pacjentów może poszerzyć swoje kompetencje i ubiegać się o posadę zawodowego kierowcy. Nasz lekarz medycyny pracy przyjmuje w Łodzi. Do każdego Pacjenta podchodzi w sposób indywidualny, przeprowadzając dokładny wywiad dotyczący stanowiska. Aby zapisać się na badania kontrolne, zapraszamy do skontaktowania się z rejestracją. Udzielimy odpowiedzi na wszelkie pytania i wskażemy termin, w którym należy się stawić. Coraz większe zainteresowanie badaniami lekarskimi na prawo jazdy dowodzi, że wielu ludzi nie tylko chce poszerzyć swoje kompetencje, ale także ma szansę zdobyć nowy zawód. Stale rozwijający się transport z pewnością to udowadnia. Badania dla kierowców, które znajdziesz w ofercie naszego ośrodka w Łodzi, pozwolą rozszerzyć możliwości. Dzięki nim upragniony zawód będzie na wyciągnięcie ręki.

Badania wstępne

  • dla nowych Pracowników przed rozpoczęciem pracy
  • dla Pracowników w przypadku zmiany stanowiska pracy

Badania okresowe

Obowiązkowe przeprowadzane co 2-4 lata.

Badania kontrolne

Pracodawca kieruje na nie każdego pracownika, który był na zwolnieniu lekarskim dłużej niż 30 dni. Pracownik powinien poddać się badaniom w celu uzyskania orzeczenia lekarskiego przed ponownym podjęciem pracy.

Badania sanitarno – epidemiologiczne

Pracownicy wykonujący pracę, przy wykonywaniu których istnieje możliwość przeniesienia zakażenia na inne osoby – „Zaświadczenia lekarskie z badania przeprowadzonego do celów sanitarno-epidemiologicznych”. Pracownik jest zobowiązany także do posiadania „Książeczki do celów sanitarno-epidemiologicznych”.

Badania dla kierowców

Nasza poradnia oferuje diagnostykę w zakresie orzecznictwa dla kierowców kategorii B. Badania dla kierowców są bardzo ważne – nie tylko dla przyszłych posiadaczy prawa jazdy, lecz także tych doświadczonych. Kierowcy zawodowi powinni się poddawać im regularnie, by wykluczyć potencjalne niebezpieczeństwo na drodze.

Udział lekarza medycyny pracy w komisjach BHP

Monitorowanie i raportowanie ważności zaświadczeń lekarskich pracowników