Przejdź do treści
Zdjęcie mężczyzny wskazującego na zdjęcie rtg

ORTOPEDIA

lek. med. Bogusław Rataj

Zdjęcie dr n med. Sławomira Wierzbickiego
dr n med. Sławomir Wierzbicki
Zdjęcie lek.med. Adama Jakubowskiego.
lek. med. Adam Jakubowski

ZAKRES ŚWIADCZEŃ UDZIELANYCH PACJENTOM W ŁODZI

 • porady specjalistyczne
 • diagnostyka obrazowa w zakresie USG
 • kwalifikacja do zabiegów operacyjnych
 • konsultacje pohospitalizacyjne
 • zabiegi ambulatoryjne w zakresie:
  • wstrzyknięcie leku do stawów, więzadeł i ścięgien
  • założenie i wymiana opatrunku
  • założenie lekkiego gipsu
  • usunięcie szwów, staplerów
  • usunięcie płynów ze stawów
  • usunięcie gipsu, szyny

W Poradni Ortopedycznej wykonujemy również drobne zabiegi chirurgiczne z zakresu:

 • plastyki blizn i przykurczów
 • leczenia zespołu cieśni nadgarstka
 • leczenia choroby Dupuythrena
 • leczenia łokcia golfisty/tenisisty
 • korekcji palca młotkowatego/butonierkowatego
 • szycia ścięgien

PRP – Terapia osoczem bogatym – czynniki wzrostu

PRP szczególnie przydatne jest w przypadkach:
– mikrouszkodzeń i urazów przeciążeniowych
– zmian zwyrodnieniowych – zwyrodnieniowo– wytwórczych
– przyśpieszenia osłabionych procesów naprawczych
– stymulacji procesów gojenia
– leczenia ubytków chrząstki stawowej
– leczenia opóźnionych zrostów kości i stawów rzekomych
– uzupełnienia ubytków kości przeszczepami kostnymi lub preparatami kościozastępczymi

Autogenne czynniki wzrostu (PRP) pochodzą z własnego bogatopłytkowego osocza
Terapia PRP polega na pobraniu krwi pacjenta, a następnie wstrzyknięciu odwirowanego osocza w miejsce chorobowo zmienione, by przyśpieszyć gojenie. Odwirowana surowica zawiera wiele biologicznie czynnych składników, takich jak czynnik wzrostu, stymulatory i regulatory syntezy kolagenu, stymulatory wzrostu i różnicowania osteoblastów, chondrocytów oraz fibroblastów, a także komórek macierzystych, a także stymulatory angiogenezy i inne cytokiny.

Podejmując się leczenia urazów i chorób narządu ruchu staramy się każdorazowo przywrócić u Pacjenta sprawność, by pozwolić mu uwolnić się od bólu czy dyskomfortu. Ortopedia to ważna dziedzina medycyny, skupiająca się na wadach wrodzonych, kontuzjach i chorobach – więzadeł, ścięgien, mięśni, a nawet naczyń krwionośnych. Nasza Poradnia Ortopedyczna w Łodzi otacza każdego Pacjenta pełną opieką zdrowotną, oferując kompleksową pomoc, zgodną z najnowszą wiedzą medyczną, obejmującą zarówno diagnostykę, leczenie, jak i, w razie konieczności, fizjoterapię bądź skierowanie do dalszego leczenia operacyjnego. Zatrudnieni tu specjaliści działają zawsze w trosce o dobro Pacjenta, udowadniając tym samym, że przysięga Hipokratesa jest dla nich misją. Lekarz ortopeda to specjalista, który zajmuje się leczeniem chorób, urazów i złamań w zakresie całego układu kostno-stawowego i kręgosłupa. Gwarantujemy rzetelne podejście, opierające się na szerokim wywiadzie lekarskim i poszukiwaniu najlepszych rozwiązań.

LEKARZ ORTOPEDA W ŁODZI – REALNA POMOC W TRUDNYCH PRZYPADKACH

W przypadku schorzeń, złamań i urazów ważne jest uzyskanie błyskawicznej pomocy, co przekłada się na rezultat leczenia. Nasza Poradnia Ortopedyczna świadczy usługi w ramach prywatnej opieki zdrowotnej, dzięki czemu oferuje bliskie terminy wizyt. Zatrudniony tu lekarz ortopeda podejmuje się terapii złamań, skręceń, kontuzji, a także problemów nieurazowych – chorób, stanów zapalnych, deformacji wrodzonych i innych. Oferujemy diagnostykę, badania ambulatoryjne, drobne operacje chirurgiczne, a także rehabilitację fizjoterapeutyczną pod okiem specjalistów. Krioterapia, laseroterapia, elektroterapia i inne sposoby pomocy pozwolą usprawnić narządy ruchu, co pozwala podnieść sprawność ruchową Pacjenta. Lekarz ortopeda podchodzi do każdego Pacjenta w sposób indywidualny, by móc opracować najlepszy plan leczenia. Wiemy, jak ważna jest szybka pomoc w poważnych przypadkach, dlatego nasza Przychodnia Ortopedyczna w Łodzi jest czynna w tygodniu do godziny 20, a nawet w soboty.

NAJLEPSZY WYBÓR, JEŚLI CHODZI O PORADNIE ORTOPEDYCZNE W ŁODZI

Na terenie miasta funkcjonują różne przychodnie ortopedyczne. Łódź to miejsce, w którym różni lekarze przyjmują zarówno na podstawie umowy z NFZ, jak i prywatnie. Specjaliści Przychodni Primus Medicus to doktorzy nauk medycznych z wieloletnim doświadczeniem, którzy dzięki wyjątkowemu podejściu do Pacjenta pomogą każdemu w odzyskaniu pełnej sprawności ruchowej. W przypadku konieczności kwalifikują Pacjenta do operacji lub zabiegów. Na terenie placówki funkcjonuje także Oddział Rehabilitacyjny wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt. Poradnia Ortopedyczna Primus Medicus przyjmuje Pacjentów od lat, dlatego opiera się na sprawdzonym i sprawnym systemie przyjmowania chorych. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego z placówką i do zapisów!