Przejdź do treści
Lekarz wykonujący badanie USG klatki piersiowej

BADANIE USG

Lek.med. Michał Walenciak jest specjalistą z zakresu badania ultrasonograficznego układu mięśniowo-szkieletowego.

USG ORTOPEDYCZNE – W TROSCE O SPRAWNOŚĆ RUCHU

Badanie Dopplera to jedno z najczęściej wykonywanych badań w naszym Centrum w Łodzi. Jest ono znaczące dla diagnostyki zaburzeń i chorób w obrębie naczyń krwionośnych, żył i tętnic. Realizujemy dokładne badania Dopplera kończyn dolnych i górnych. Są one całkowicie bezinwazyjne i bezbolesne. Wykonuje się je za pomocą ultrasonografu – głowica aparatu rejestruje częstotliwości fal i przedstawia je w formie graficznej. W ten sposób tworzy dokładny obraz kierunku i prędkości przepływu krwi. Pozwala wykryć guzy, krwiaki oraz torbiele i monitorować wszelkie inne nieprawidłowości czy zmiany.

KIEDY NALEŻY WYKONAĆ USG KOŃCZYN DOLNYCH?

Badanie USG, takie jak Doppler kończyn dolnych jest wykorzystywane w diagnostyce wielu chorób, a nawet pozwala ocenić rozwój niektórych nowotworów poprzez kontrolę stanu unaczynienia guzów. Do objawów, które powinny skłonić Pacjenta do zapisania się na takie badanie, jak USG Doppler kończyn dolnych, można zaliczyć ból w okolicach łydek, uczucie ciężkich nóg, obrzęki i owrzodzenia, a nawet przebarwienia na skórze w tej okolicy i ciągłe marznięcie stóp.

Uśmiechnięty lekarz, a za nim urządzenie do badania usg
Lekarz wykonujący badanie usg ręki

co u nas wykonasz?

  • Usg stawu kolanowego
  • Usg stawu biodrowego
  • Usg stawu skokowego i stopy
  • Usg stawu ramiennego
  • Usg stawu łokciowego
  • Usg nadgarstka i ręki
  • Usg mięśni kończyny dolnej
  • Usg mięśni kończyny górnej
  • Usg zmian pourazowych, zmian zapalnych, obrzęków i guzów, krwiaków i torbieli
  • Usg badania diagnostyczne przedoperacyjne

USG DOPPLER KOŃCZYN GÓRNYCH W NASZYM CENTRUM W ŁODZI

Wykonujemy także inne USG ortopedyczne, takie jak USG Doppler kończyn górnych – to nieoceniona pomoc w przypadku chorób typu miażdżyca, zakrzepica czy nowotwory. W Primus Medicus przeprowadzimy Pacjenta przez każdy etap badania. Może także liczyć na dokładne objaśnienie jego wyniku, a przede wszystkim na ustalanie planu leczenia. USG ortopedyczne to sposób na zachowanie pełnej sprawności ścięgien, stawów, kości i mięśni. USG Doppler kończyn górnych to sposób na szybkie wykrycie zmian patologicznych, zwężeń żylnych czy stanów zapalnych i może być przeprowadzane nawet u Pacjentów w podeszłym wieku, czy u kobiet w ciąży. Zapraszamy do kontaktu w celu zapoznania się ze szczegółami oraz wolnymi terminami. Wskazaniem do USG Dopplera kończyn górnych jest mrowienie czy ból kończyn, kontrola pozabiegowa, a nawet urazy i rany. Przystępujący do USG ortopedycznego w przychodni w Łodzi Pacjent nie musi specjalnie się przygotowywać, w rzadkich przypadkach musi być na czczo.

USG DOPPLER KOŃCZYN DOLNYCH — OFERTA DLA MIESZKAŃCÓW ŁODZI I OKOLIC

Wykonywane przez specjalistów przychodni w Łodzi badanie USG kończyn dolnych to podstawa do opracowania szczegółowego planu leczenia, pozwalającego przywrócić zdrowie i sprawność kończyn dolnych i stawów. Wskazaniem do badania są bóle, obrzęki, rany, skurcze i inne zmiany w obrębie nóg. USG Doppler kończyn dolnych to badanie wykorzystywane także dla profilaktyki leczenia urazów i chorób. Choć dostępność takiego badania w Łodzi jest duża, w Primus Medicus można z powodzeniem je wykonać bez długiego oczekiwania w kolejce. Realizowane przez nas badanie USG Doppler kończyn dolnych trwa przeciętnie 10 minut i jest całkowicie bezbolesne. Pacjent poznaje wynik zabiegu od razu po jego ukończeniu. Odbywa się ono w naszej przychodni w Łodzi i jest przeprowadzane przez lekarza chirurga naczyniowego. Dzięki USG kończyn dolnych można uchronić się przed poważnymi schorzeniami, takimi jak niewydolność żylna i zakrzepy krwi. Wykonuje się go także w celu klasyfikacji przed zabiegiem chirurgicznym. Doppler kończyn dolnych to krótkie badanie, które można, w razie konieczności, powtórzyć w naszym Centrum Ortopedycznym w Łodzi. Nie wymaga specjalnego przygotowania od Pacjenta.