Przejdź do treści
Lekarz wykonujący badanie USG klatki piersiowej

BADANIE USG

Lek.med. Michał Walenciak jest specjalistą z zakresu badania ultrasonograficznego układu mięśniowo-szkieletowego.

USG ORTOPEDYCZNE — W TROSCE O SPRAWNOŚĆ RUCHU

Badanie Dopplera to jedno z najczęściej wykonywanych badań w naszym Centrum w Łodzi. Jest ono znaczące dla diagnostyki zaburzeń i chorób w obrębie naczyń krwionośnych, żył i tętnic. Realizujemy dokładne badania Dopplera kończyn dolnych i górnych. Są one całkowicie bezinwazyjne i bezbolesne. Wykonuje się je za pomocą ultrasonografu – głowica aparatu rejestruje częstotliwości fal i przedstawia je w formie graficznej. W ten sposób tworzy dokładny obraz kierunku i prędkości przepływu krwi. Pozwala wykryć guzy, krwiaki oraz torbiele i monitorować wszelkie inne nieprawidłowości czy zmiany. Badanie USG takie jak Doppler kończyn dolnych jest wykorzystywane w diagnostyce wielu chorób, a nawet pozwala ocenić rozwój niektórych nowotworów poprzez kontrolę stanu unaczynienia guzów.

Uśmiechnięty lekarz, a za nim urządzenie do badania usg
Lekarz wykonujący badanie usg ręki

co u nas wykonasz?

  • Usg stawu kolanowego
  • Usg stawu biodrowego
  • Usg stawu skokowego i stopy
  • Usg stawu ramiennego
  • Usg stawu łokciowego
  • Usg nadgarstka i ręki
  • Usg mięśni kończyny dolnej
  • Usg mięśni kończyny górnej
  • Usg zmian pourazowych, zmian zapalnych, obrzęków i guzów, krwiaków i torbieli
  • Usg badania diagnostyczne przedoperacyjne

USG DOPPLER KOŃCZYN GÓRNYCH W NASZYM CENTRUM W ŁODZI

Doppler kończyn dolnych to krótkie badanie, które można, w razie konieczności, powtórzyć. Nie wymaga specjalnego przygotowania od Pacjenta. Wykonywane przez specjalistów przychodni w Łodzi badanie to podstawa do opracowania szczegółowego planu leczenia, pozwalającego przywrócić zdrowie i sprawność kończyn dolnych i stawów. Dzięki USG kończyn dolnych można uchronić się przed poważnymi schorzeniami takimi jak niewydolność żylna i zakrzepy krwi. Wykonuje się go także w celu klasyfikacji przed zabiegiem chirurgicznym. Oprócz tego można wykonać także USG Dopplera kończyn górnych, a wskazaniem do zabiegu jest mrowienie czy ból kończyn, kontrola pozabiegowa, a nawet urazy i rany. Przystępujący do USG ortopedycznego w przychodni w Łodzi Pacjent nie musi specjalnie się przygotowywać, w rzadkich przypadkach musi być na czczo.

USG DOPPLER KOŃCZYN DOLNYCH — OFERTA DLA MIESZKAŃCÓW ŁODZI I OKOLIC

Wskazaniem do badania są bóle, obrzęki, rany, skurcze i inne zmiany w obrębie nóg. USG Doppler kończyn dolnych to badanie wykorzystywane także dla profilaktyki leczenia urazów i chorób. Realizowane przez nas badanie trwa przeciętnie 10 minut i jest całkowicie bezbolesne. Pacjent poznaje wynik zabiegu od razu po ukończeniu USG. Odbywa się ono w naszej przychodni w Łodzi i jest przeprowadzane przez lekarza specjalistę. Wykonujemy także inne USG ortopedyczne, takie jak USG Doppler kończyn górnych – to nieoceniona pomoc w przypadku chorób takich jak miażdżyca, zakrzepica czy nowotwory. W Primus Medicus przeprowadzimy Pacjenta przez każdy etap badania. Może także liczyć na dokładne objaśnienie jego wyniku, a przede wszystkim na ustalanie planu leczenia. USG ortopedyczne to sposób na zachowanie pełnej sprawności ścięgien, stawów, kości i mięśni. Zapraszamy do kontaktu w celu zapoznania się ze szczegółami oraz wolnymi terminami.